Školská jedáleň pri MŠ Ul. mládeže II. 2614/11, 058 01 Poprad

Vedúca školskej jedálne – Iveta Nováková
      Kontakt – t.č. 052/774 29 34 mail – jedalenmladezedva@gmail.com

Oznam školskej jedálne .

Stravovacie pokyny pre deti materskej školy

platné od 01.09.2023.

V zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce,

sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov, je možné dotáciu na podporu výchovy

k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) poskytnúť na dieťa, ktoré navštevuje

posledný ročník materskej školy (ďalej len „MŠ“) .

Dieťa má nárok na dotovanú stravu iba v prípade, ak sa zúčastní vyučovania v materskej škole a odoberie stravu. Na základe uvedeného zákonný zástupca dieťaťa berie na vedomie, že je povinný v prípade neúčasti svojho dieťaťa na vyučovaní dieťa zo stravy včas odhlásiť, alebo uhradiť plnú výšku príspevku na stravovanie.

Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) mesta Poprad č. 4/2022 určuje výšku príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na potraviny, výšku príspevku na režijné náklady a podmienky úhrady v školskej jedálni a vo výdajnej školskej jedálni pri školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad nasledovne:

1) denný poplatok za odobraté jedlo na nákup potravín :

Dieťa v MŠ:  2,10 €/ deň,   z toho: desiata  0,50 €, obed  1,20 €, olovrant 0,40 €

(V prípade, že dieťa má nárok na dotáciu vo výške 1,40€, denný doplatok rodiča je 0,70 €)

2) príspevok za režijné náklady paušálne 4,- € na jedno dieťa mesačne:

Príspevok na úhradu režijných nákladov sa neuhrádza za dieťa, ktorému v sledovanom mesiaci nebolo poskytnuté ani jedno hlavné jedlo.

3) termín úhrady platby stravného za:

1. dieťa vo veku 2-5 rokov, ktoré nemá nárok na dotácie mesačne do 20. kalendárneho dňa

v predchádzajúcom mesiaci:     46,- €/mesačne

1. dieťa vo veku 2-5 rokov, ktoré má nárok na dotácie a dieťa navštevujúce posledný ročník MŠ formou zálohovej platby do 20. kalendárneho dňa v predchádzajúcom mesiaci:

22,- €/ mesačne

(v týchto sumách sú už zahrnuté aj režijné náklady vo výške 4,- uvedené v bode 2))

4) forma úhrady stravného:

Trvalým príkazom, internetbankingom alebo vkladom na účet.

Číslo účtu školskej jedálne:    IBAN: SK40 0200 0000 0016 6016 9359

VS: 2324

do poznámky je potrebné uviesť meno a priezvisko dieťaťa

5) Odhlasovanie a prihlasovanie žiaka na stravu:

Odhlásiť alebo prihlásiť dieťa na stravu je potrebné najneskôr 1 pracovný deň vopred do 14:00 hod.

Výnimkou je pondelok, kedy je možné dieťa odhlásiť zo stravy ráno najneskôr do 8.00 hod.

Možnosti odhlasovania zo stravy:

telefonicky: 052/774 29 34

mail : jadalenmladezedva © gmail.com

V prvý deň choroby je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase 11.00 – 11.30 hod.

Nárok žiaka na stravu vzniká podaním záväznej prihlášky na stravu a uhradením platby za stravu.

Čas výdaja stravy do obedára: 11.00 – 11.30 hod.

Tel. kontakt: 052/ 774 29 34

Milí rodičia, tu je k dispozícii záväzná prihláška na stravovanie pre dieťa na šk.r. 2023/2024

Zapisny_listok_na_stravu_2023-2024.docx

Prosím vyplňte ju a následne v septembri pri nástupe dieťaťa do materskej školy odovzdajte pani učiteľke v triede, ktorú bude navštevovať.
      Ďakujem Iveta Nováková, vedúca ŠJ

Vážení rodičia,

na základe novely č. 544/2010 Z.z. o dotáciách na podporu výchovy k stravovacím návykom sa nárok na dotáciu od 01.05.2023 mení nasledovne :

nárok na dotáciu má :
      A) dieťa v poslednom ročníku MŠ
      B) dieťa (2r. až 5r.) žijúce v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima , a to po splnení týchto podmienok :

1.) dieťa sa zúčastní výchovnovzdelávacieho procesu a odoberie obed
      2.) výška dotácie : 1,40 eur/ deň.

Daňový bonus sa od účinnosti novely zákona č. 544/2010 už neposudzuje, takže o dotáciu môžu požiadať všetci zákonní zástupcovia detí v poslednom ročníku MŠ ( žiadosť – návratku Vám poskytnú pani učiteľky v triede, po vyplnení prosím vrátiť tak isto pani učiteľke. )

O Z N A M Š K O L S K E J J E D Á L N E o O D H L A S O V A N Í S T R A V N Í K O V

Týmto oznamujeme, že v zmysle prevádzkového poriadku a na základe výpisu úloh z pracovnej porady vedúcich školských jedální pri ZŠ a MŠ v meste Poprad, konanej dňa 20. júna 2018 -pokyn č.4/2018- sa ustanovuje s platnosťou od 3.9.2018 odhlasovanie na stravu 24 hodín vopred najneskôr do 14.00 hod. a to nasledovne :
      – osobne v školskej jedálni
      – telefonicky – č. t. 052/774 29 34
      – mailom – jedalenmladezedva@gmail /uviesť : meno dieťaťa, trieda,
      dátum odo dňa – do dňa/
      – výnimku tvorí  pondelok, kedy sa dá odhlásiť ešte ráno, najneskôr do 8.00hod. , ináč bude stravník na tento deň prihlásený. V prípade choroby je možný odber obeda do obedára, ale iba v prvý deň a to v čase od 11.00 do 11.30hod. Za neodhlásený a neodobraný obed nie je finančná ani vecná náhrada. Tento pokyn platí pre všetkých stravníkov materskej školy.

Iveta Nováková, vedúca ŠJ